Juuksur

MITMEKÜLGSETE OSKUSTEGA JUUKSUR (baaskursus)

Järgmine kursus – 07.09.2023.a.

Iluakadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Info on siin.

Koolitus toimub 2-3 korda nädalas.

Soovi korral võivad kosmeetika ja juuksuri eriala õpilased osaleda eesti- või venekeelse professionaalse terminoloogia omandamise eesmärgil teise õppekeelega rühma praktikatundides.

Juuksurieriala mahuka õppekava on välja töötanud Iluakadeemia õpetajad. Kooitus sobib kõigile, kes soovivad saada uusi kvaliteetteadmisi, omandada huvitavat ja nõutud elukutset ning teha edukat karjääri juuksurina. Praktikatunnid toimuvad nüüdisaegsele juuksurisalongile võimalikult lähedastes tingimustes. Esimeses etapis harjutavad juuksuriõpilased mulaažide ja üksteise peal, seejärel algab töö õppesalongi klientidega. Siinsamas õppesalongis, vahetus kontaktis klientidega, omandatakse professionaalse suhtlemise põhitõed.

Kursuse maksumus hõlmab kõike vajalikku nii teoreetiliste teadmiste kui praktiliste oskuste omandamiseks: föönid ja muud töövahendid (kindad, rätikud, desinfektandid jm), professionaalne juuksekosmeetika (šampoonid, värvid, lokivedelikud jne) sellistelt tuntud brändidelt nagu ESTEL PROFESSIONAL, C:EHKO, Goldwell… Samad firmad viivad läbi ka mitmeid koolitusi nii Iluakadeemia seinte vahel kui mujal, koolituse läbinud saavad vastavad tunnistused.

Kellele? Kursustele oodatakse igas vanuses naisi ja mehi, olenemata senisest haridusest (põhi-, kesk-, keskeri- või kõrgharidus) või varasematest erialastest oskustest. Oleme mõelnud neile, kes alustavad oma õpinguid nullist.

Juuksurieriala kursuse eesmärk on pakkuda tänapäevaseid praktilisi oskusi ja teoreetilisi teadmisi. Õppekava on jaotatud kolmeks semestriks, iga semester kestab 4 kuud.

Kestus: 900 tundi, 12 kuud. Lisaks võimalus praktiseerida õppesalongis piiramatu aja jooksul ilma lisatasuta.

Õppekavas on järgmised ained. Töökoha organiseerimine, töövahendid. Hügieeninõuded (ilusalongidele esitatavad hügieeninõuded, meistri isiklik hügieen, vastavad kontrollinstantsid, sanitaar-epidemioloogilised eeskirjad ja normid, kaasaegsed desinfektandid ja nende kasutusjuhendid, töövahendite steriliseerimine, juuste ja naha desinfitseerimine). Juuste ja naha anatoomia ning füsioloogia. Peamassaaž. Juuste pesemis- ja hooldusvahendid. Juuste värvimine. Keemiline lokkimine. Instrumentide ja aparaatide liigid. Värviteooria. Naiste, meeste ja laste soengu- ja juukselõikustehnikad. Soengud erineva pikkusega juustele. Nüüdisaegsed juuksevärvimis- ja keemiliste lokkide tehnikad, juuksepikendused (kolm liiki).
Õppekava koosneb kahest eraldi kursusest: Baaskursus ja Edasijõudnute kursus, mis on jaotatud kolmeks osadeks. Iga osa kestab 4 kuud.
Kõrgtasemel õpe alates esimesest koolipäevast.

I osa – teooria ja praktiline algkoolitus: juuste ja naha anatoomia, sanitaarnormid, hügieen, massaaž, juuste ja peanaha pesemine, rulllide keeramise tehnika, töö fööni ja sirgendajaga, baaslõikuste skeemid ja soengutehnikad, koloristika, erinevad keemilised lokid. Loengud, iseseisev töö ja rühmatöö, praktika mannekeenide ja üksteise peal.
II osa – I osal saadud teadmiste kasutamine, täiendavad praktilised oskused (lõikused, soengud, värvimine, keemiline lokkimine jms) õppesalongis. Töö kliendi soovidest lähtudes.

III osa – süvendatud teooria ja praktika, ettevalmistus eksamiks. Täiendavad loengud, uued nüüdisaegsed tehnikad ja tehnoloogiad, juuksepikendused. Iseseisev töö õppesalongis. Lõpueksam.

Vastuvõtutingimused:

 • Isikut tõendava dokumendi alusel kohapeal sõlmitud kahepoolne leping.
 • Tervisetõend.

Kooli lõpetamise eeltingimused

 • Õpilane on läbinud täies mahus õppekava.
 • Õpilane on edukalt läbinud kõik testid ja eksamid.

Кoolituse õpiväljundeid.

Õpilane, kes on läbinud antud kursused:

 • tunneb ettevõtet;
 • oskab klienti konkreetse töö korral iseseisvalt teenindada;
 • oskab näha seost teooria ja praktika vahel;
 • oskab teha kliendianalüüsi;
 • oskab teenindada klienti õigete töövõtetega;
 • oskab kasutada konkreetse töö korral õigeid materjale ja töövõtteid;
 • oskab klienti teenindada lähtuvalt hügieeninõuetest;
 • oskab valida ja soovitada kliendile juukselõikust, keemilist lokki ja juuksevärvi;
 • oskab erinevaid peapesemise tehnikaid ja massaaživõtteid;
 • oskab teha kliendi näokujule ja stiilile sobivat fööni-, rulli- või ülespandud soengut või vesilaineid;
  oskab teavitada klienti tema peanaha probleemidest ja soovitada eriotstarbelisi hooldustooteid salongis ja kodus probleemse peanaha puhul;
 • oskab nõustada viimistlusainete kasutamisel;
 • oskab soovitada ja müüa kliendile koduhooldustooteid;
 • oskab kujundada habet ja vuntse vastavalt kliendi soovile ja näotüübile;
 • tunneb isikliku- ja protseduuri hügieeni nõudeid;

Lisanõuded ja soodustused. Tasuta konsultatsioonid õppeajal ja pärast lõpetamist. Kõik profitooted kooli poest õpilastele 10%, lõpetajatele 5% soodsamalt. Parima tulemuse nimel on õpilastele soovitatud iseseisvalt töötama ka koolivabadel pävadel. Iluakadeemia võimaldab piiramatult praktikatunde, õppesalong on õpilaste käsutuses tasuta. Iluakadeemia väljastab kursuse edukat läbimist tõendava tunnistuse. Lisatasu eest on võimalik saada ingliskeelne tunnistus, mida aktsepteeritakse kõikjal Euroopas ning inglise keelt kõnelevates riikides.

Õppejõud: Irina Baikina, Tatjana Pihlak

Kursuse maksumus 2592 EUR või 216 EUR kuus.

Igakuised osamaksed lepingu ja graafiku alusel.
Täiendavaid makseid Iluakadeemias ei küsita! Tulumaksutagastus.